KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14655244
nr 1465 5244
Poul Friis Nybo
(1869-1929), Danmark
Oljemålning, Skagen. Signerad. Olja på duk, 50x75, yttermått inklusive ram: 69x94 cm
Poul Friis Nybo, Dansk bildkonstnär född 1869, död 1929.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 2 maj 2022
kl 20:21:17
2/5 17:15:51
Poul Friis Nybo
Läs mer om Poul Friis Nybo